• 1
  • 2Historia zespołu w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej rozpoczęła się już w lipcu 2013 roku. Powołał go do życia ks. Marcin Jóźwiak, który rozpoczął posługę w parafii. Z Jego inicjatywy odbyły się cotygodniowe spotkania dla osób chcących włączyć się we wspólny śpiew podczas pieszej pielgrzymki do Zakrzewa. Spotkania odbywały się niemal przez całe wakacje. Proboszcz wpadł na pomysł, aby utworzyć taki chórek na stałe.

Już we wrześniu odbyło się pierwsze spotkanie dla wszystkich chętnych. Początkowo była to niewielka grupa dziewcząt, a na gitarze grał właśnie ks. Marcin. Zapał, energia i ofiarna praca Proboszcza są siłą napędową całego chórku oraz przyciągają coraz to więcej osób. W październiku 2013 roku do zespołu dołączyła gitarzystka Karolina Poniecka.

W lipcu 2014 roku odbyły się pierwsze chórkowe wakacje. Grupa około 20 osób wybrała się do Bronikowa. Basen, trampolina, spacer do tzw. Chin, wspólny grill, zabawy, a także śpiew dla tamtejszych parafian to część atrakcji jakie spotkały dziewczęta. W listopadzie po raz pierwszy dziewczęta upiekły pierniki „Katarzynki”, które rozdawały po każdej Mszy niedzielnej.

Od stycznia 2015 roku zespół nosi nazwę „POCIĄG DO NIEBA”, która została wymyślona przez proboszcza. Zakupiono stroje dla każdej z dziewczynek, na które same zarobiły rozdawając własnoręcznie zrobione pierniczki. Wraz z nowym rokiem doszły nowe instrumenty. Do zespołu dołączyła Anna Maciejewska (gitara elektryczna) oraz Bogusław Matysiak (perkusja). „Pociąg do nieba” udał się do Pichlic na czuwanie oraz Mszę, aby wraz z tamtejszą ludnością śpiewać na chwałę Pana. W czerwcu zespół wystąpił podczas Festynu Parafialnego w Śmiglu. Natomiast w lipcu odbyły się drugie chórkowe wakacje w agroturystyce w Bronikowie. W sierpniu chórek wystąpił na Festiwalu Róż w Dolsku.

W roku 2016 zakupiono mikrofony, aby nagłośnić zespół. Na zakup mikrofonów zostały przeznaczone pieniądze zebrane podczas rozdawania "Pierników Katarzynek".  W kwietniu po raz pierwszy zespół wziął udział w warsztatach muzyczno-edukacyjnych w Lututowie. W październiku odbyły się kolejne trzydniowe warsztaty, tym razem w Sokolnikach. Dziewczęta bardzo chętnie biorą w nich udział. W listopadzie już trzeci raz dziewczęta upiekły "Katarzynki". W grudniu do grona gitarzystek dołączyła Martyna Lorenc, a w styczniu 2017r. Agnieszka Niwczyk. 

Jak co roku w Święto Trzech Króli odbyło się Wspólne kolędowanie, w którym zespół tradycyjnie wziął udział. Podczas zimowej przerwy szkolnej w 2017r. zespół wyjechał na jednodniową wycieczkę do Leszna, która została sfinansowana ze składek chórkowych oraz pieniędzy zebranych podczas rozdawania "Katarzynek". Dziewczyny odwiedziły kręgielnię oraz galerię, gdzie mile spędziły czas. W maju odbyła się integracja chórków - do Słupi przyjechał zespół z poprzedniej parafii Księdza Proboszcza. POCIĄG DO NIEBA kolejny raz upiekł pyszne pierniki i wyjechał na wycieczkę do Bobolandii. Również w 2017r. chórek wziął udział w warsztatach w Pichlicach.

W lutym 2018 roku chórek wraz z ministrantami był na wycieczce w kinie. Na początku wakacji został zorganizowany wyjazd do GoJump, w którym udział wziął chórek, młodzież i ministranci. W maju oraz październiku 2018r. dziewczyny udały się na warsztaty muzyczno-edukacyjne w Wojkowie. Do zespołu dołączyli kolejni instrumentaliści: Kacper Murawa (klawisze) oraz Kacper Maćkowiak (perkusja). W 2018 roku tradycyjnie zostały upieczone pierczniki. 

W maju 2019 roku chórek zaśpiewał na nabożeństwie majowym w Zawadach oraz Festynie Parafialnym 

Rok 2020 - pandemia

W czerwcu 2021 odbył się wyjazd na kręgle.

Styczeń - kolędowanie w Zawadach. W kwietniu 2022 wreszcie udało się zorganizować I KONCERT UWIELBIENIA. W maju odbyła się integracja podczas ogniska z okazji 25-lecia kapłaństwa Ks.Marcina. Podczas tego wydarzenia parafianie i goście mogli wesprzeć działalność zespołu. Dzięki ich dobroci w wakacje udało się zorganizować 3 dniowy wyjazd do Doliny Baryczy. Prawie cały zespół, łącznie z najmłodszymi miał do dyzapozycji własny, bezpieczny dom z podwórkiem, basenem i jacuzzi - co było ogromną radością i okazją do integracji. Choć pogoda nie rozpieszczała to z pewnością wielu zapamięta śpiewanie na tarasie w deszczowy dzień. W listopadzie z okazji odpustu Św. Katarzyny Aleksandryjskiej członkowie zespołu samodzielnie upiekli pierniki, a cały zysk został przekazany na pomoc choremu dziecku z okolicy naszej parafii.

W styczniu 2023 roku zespół z radością odpowiiedział na zaproszenie Księdza Proboszcza z Parafii NSJ w Bojanowie i udał się na wspólne kolędowanie. 

Zespół obecny jest podczas odpustów parafialnych, I Komunii Świętej. Ponadto dziewczynki chętnie śpiewają na Mszach ślubnych, 18-nastkach, chrzcinach, dożynkach i innych okolicznościach.

W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30 rozbrzmiewa śpiew grupy dzieci i młodzieży, która chwali śpiewem Boga i raduje serca parafian. Do niedzielnej Eucharystii zespół przygotowuje się w czasie sobotnich prób.

„Kto śpiewa, modli się dwa razy”

.{gallery}pociagdonieba{/gallery}


Wszelkie prawa zastrzeżone. slupiakapitulna.pl 2023.